برگزاری کارگاه آموزشی هدایت تحصیلی و انتخاب رشته در دبیرستان دوره اول پسرانه سما آبپخش
کارگاه آموزشی مشاوره و هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان پایه نهم دبیرستان دوره اول سما آبپحش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ، کارگاه مشاوره و هدایت تحصیلی و انتخاب رشته ویژه دانش آموزان پسر با حضور بهرام شفیعی مدرس دانشگاه و مؤلف کتب درسی در سالن اجتماعات دبیرستان دوره اول سما آبپخش برگزار شد.
شفیعی در کارگاه مشاوره و هدایت تحصیلی که که با حضوردانش آموزان و اولیاء برگزار شد گفت: نداشتن آگاهی و علاقه به رشته تحصیلی موجب به وجود آمدن عدم تطابق بین آینده شغل افراد با نیازها و انتظارات می گردد و عواقب سوء ناشی از این مسئله متوجه نظام آموزشی می گردد.
وی تصریح کرد : ارائه راهکار مؤثر برای هدایت تحصیلی موجب ارتقاء سیستم آموزشی ، بازدهی بالای نیروی انسانی میگردد. شناخت رشته ها و علاقه به رشته تحصیلی حس مسئولیت پذیری بالا را به همراه خواهد داشت و این خود منجر با بالا رفتن کارایی افراد درارائه خدمات می شود.
بهرام شفیعی خاطرنشان کرد:« بررسی نقش عوامل مؤثر بر هدایت تحصیلی و شغلی دانش آموزان برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل آینده خود می باشد.»
عبدالحسین رئیسی مدیر دبیرستان دوره اول پسرانه سما آبپخش گفت: با توجه به رشد جمعیت و افزایش تمایل افراد به تحصیل در سطوح مختلف و ضرورت انتخاب مناسب مشاغل و حرفه ها و عوامل بسیار زیاد دیگر ، بحث هدایت تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است که خوشبختانه این موضوع در سما بوشهر با کمک رئیس مرکز توسط مشاوران تحصیلی پیگیری می شود.
وی ادامه داد: در این راستا پس از بررسی های لازم ، برنامه عملیاتی هدایت تحصیلی دانش آموزان در قالب پوسترهای تنظیم شده است که به زودی در اختیار دانش آموزان عزیز و اولیاء قرار می گیرد.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *