مدیر تربیت بدنی و عضو هیات علمی مرکز سما بوشهر :
طرح استعدادیابی ورزشی به تربیت دانش آموزان کمک می کند.
مدیر تربیت بدنی مرکز سما بوشهر در حاشیه آغاز به کار نخستین طرح جامع استعدادیابی ورزشی در مدارس سما گفت: اجرای طرح استعدادیابی در راستای کمک به تربیت دانش آموزان است.
نرجس زارعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر ،در حاشیه آغاز طرح استعدادیابی ورزشی در مدارس سما اظهار کرد :« با هیئت های مختلف ورزشی استان در زمینه های مختلف تفاهم نامه امضاء کرده ایم.»
زارعی افزود: در این زمینه که به استعدادیابی ورزشی دانش آموزان اختصاص دارد شما می دانید که کشف استعداد مقدمه تربیت است و تفاهم نامه ای منعقد شده با هیئت های ورزشی به استعدادیابی ورزشی دانش آموزان ارتباط دارد.
وی خاطرنشان کرد:« براساس این طرح با هدف کشف ورزشکاران نخبه و مستعد در رده های پایه و با استفاده از پتانسیل سواحل استان بوشهر در زمینه های فعالیت های ورزشی آبی با کمک هیئت قایقرانی استان ، استعدادیابی و اندازه گیری آنتروپومتری در دانش آموزان مدارس سما بوشهر شروع شد.
وی بیان کرد: در این طرح ویژگی های قامتی و پیکر شناسی ، ازقبیل دست ، طول پا ، طول قد ایستاده ، طول قد نشسته و وزن مورد ارزیابی قرار گرفت که در نهایت با بررسی های تخصصی دانش آموزان علاقمند و مستعد ، شناسایی و جهت آموزش و تمرینات تخصصی به مربیان و هیئت های مربوطه معرفی گردند.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *